Այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան ծիրին մէջ, բաւական հետաքրքրական պիտի ըլլան Լիվըրփուլ – Մանչեսթըր Սիթի, Մոնաքօ – Փարիզ Սեն Ժերմեն եւ այլ ճակատումներ:
Ստորեւ` շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (ժամերը` Պէյրութի ժամանակացոյցով. փակագիծերուն մէջ` խումբերուն գրաւած դիրքերը).
ԱՆԳԼԻԱ. 27-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.
ԱՅՍՕՐ ԺԱՄ
Ուեսթ Համ (8) – Քրիսթալ Փալաս (13) 14:45
Պըռնլի (18) – Սուանզի (9) 17:00
Մանչեսթըր Եունայթըտ (4) – Սանտըրլենտ (16) 17:00
Նիւքասըլ (11) – Ասթոն Վիլա (19) 17:00
Սթոք Սիթի (10) – Հալ Սիթի (15) 17:00
Ուեսթ Պրոմուիչ (14) – Սաութհեմփթըն (5) 17:00
ՎԱՂԸ
Լիվըրփուլ (6) – Մանչեսթըր Սիթի (2) 14:00
Արսենալ (3) – Էվըրթըն (12) 16:00
ՔԱԼՉԻՕ. 25-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.
ԱՅՍՕՐ
Քիեւօ Վերոնա (16) – Ա. Սէ. Միլան (9) 21:45
ՎԱՂԸ
Քալիարի (18) – Հելաս Վերոնա (15) 13:30
Աթալանթա (17) – Սամտորիա (6) 16:00
Սեսենա (19) – Ուտինեզէ (13) 16:00
Ճենովա (7) – Փարմա (20) 16:00
Փալերմօ (11) – Էմփոլի (14) 16:00
Սասուոլօ (12) – Լացիօ Ռոմա (4) 16:00
Ինթեր Միլան (8) – Ֆիորենթինա (5) 19:00
Թորինօ (10) – Նափոլի (3) 21:45
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ
Ա. Էս. Ռոմա (2) – Եուվենթուս (1) 21:45
ՍՊԱՆԻԱ. 25-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.
ԱՅՍՕՐ
Կրանատա (19) – Պարսելոնա (2) 17:00
Ռայօ Վայեքանօ (14) – Լեվանթէ (18) 19:00
Ալմերիա (16) – Տեփորթիւօ Քորունա (15) 21:00
Մալակա (7) – Կեթաֆէ (13) 23:00
ՎԱՂԸ
Վալենսիա (4) – Ռէալ Սոսիետատ (10) 13:00
Էյպար (11) – Աթլեթիքօ Պիլպաօ (12) 18:00
Սեւիլլա (5) – Աթլեթիքօ Մատրիտ (3) 20:00
Ռէալ Մատրիտ (1) – Վիարէալ (6) 22:00
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ
Սելթա Վիկօ (8) – Էլչէ (17) 21:45
ԳԵՐՄԱՆԻԱ. 23-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.
ԱՅՍՕՐ
Պայէր Լեւերքուզըն (6) – Ֆրայպուրկ (16) 16:30
Պորուսիա Տորթմունտ (12) – Շալքէ (4) 16:30
Հանովըր-96 (10) – Շթութկարթ (18) 16:30
Հերթա Պերլին (17) – Օկզպուրկ (5) 16:30
Հոֆընհայմ (7) – Մայնց-05 (11) 16:30
Այնթրախթ Ֆրանքֆորթ (9) – Համպուրկ (14) 19:30
ՎԱՂԸ
Մէօնշընկլատպախ (3) – Փատերպոռն (15) 16:30
Վերտըր Պրեմըն (8) – Վոլֆսպուրկ (2) 18:30
ՖՐԱՆՍԱ. 27-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.
ԱՅՍՕՐ
Լիլ (12) – Լիոն (1) 17:00
Պորտօ (6) – Ռեմ (15) 21:00
Լանս (19) – Ռենն (13) 21:00
Լորիան (16) – Պասթիա (10) 21:00
Մես (20) – Էվիան (18) 21:00
Թուլուզ (17) – Սենթ Էթիեն (5) 21:00
ՎԱՂԸ
Նանթ (11) – Կենկան (8) 15:00
Մոնփելիէ (7) – Նիս (9) 18:00
Մոնաքօ (4) – Փարիզ Սեն Ժերմեն (2) 22:00