«Եու. Է. Էֆ. Ա.»-ի 2024-2025 տարեշրջանի նիւթական ծրագիրները փակելէ ետք, Հայաստան ստացաւ 12,077 միլիոն եւրօ համերաշխութեան վճարումներու ծրագիրի գծով, ինչպէս նաեւ 2,25 միլիոն եւրօ` Ազգերու լիկայի մրցաշարքին մասնակցելու համար:
«Եու. Է. Էֆ. Ա.»-ի հաշուետուութիւն ներկայացուած է ազգային ֆետերասիոններու եւ ակումբներու միջեւ բաշխման միջոցներու մանրամասն կառուցուածքը:
Ստորեւ` մանրամասնութիւնը: 1,3 միլիոն եւրօ` ներդրումներ հեթ-թրիք ծրագիրով, 2,93 միլիոն` տարեկան համերաշխութեան վճարումներ ֆետերասիոնին, 3,323 միլիոն` վճարումներ եւրոպական բաժակներուն հիմնական փուլերուն չմասնակցած ակումբներուն: 1,328 միլիոն եւրօ «Չեմփիընզ լիկ»-ի զտումի մրցումներէն դուրս մնացած ակումբներուն: 3,166 միլոն եւրօ` «Քոնֆերենս լիկ»-ի զտումի փուլին մասնակցած ակումբներուն, 30 հազար եւրօ` աղջկանց «Չեմփիընզ լիկ»-ի հետ կապուած վճարումներ:
Նոա ակումբի մրցանակային գումարները` «Քոնֆերենս լիկ»-ի հիմնական փուլին մասնակցութեան համար այս հաշուետուութեան ներառուած չեն: Նոա 2024-2025 տարեշրջանին 4,681 միլիոն եւրօ վաստկած է:
Եթէ համեմատութիւն ընենք դրացի երկիրներուն հետ, համերաշխութեան վճարումներ (առանց Ազգերու լիկայի մրցանակներուն), Վրաստան 10,566 միլիոն, Ազրպէյճան 11,054 միլիոն, Ղազախստան 12,829 միլիոն եւ Հայաստան 12,077 միլիոն: