Համա-ՀՄԸՄ-ական 11-րդ մարզախաղերը, հինգերորդ օրն ըլլալով, երէկ շարունակուեցան Երեւանի եւ Գիւմրիի մարզադաշտերուն վրայ: Մրցումներու յայտագիրները եղան բաւական հարուստ. ֆութպոլ, ֆութսալ, ծովափի վոլիպոլ, պասքեթպոլ (5×5 եւ 3×3), լող, աթլեթ, ճատրակ եւ ֆութպոլի անհատական կարողութեան մրցումներ: Երէկ տեղի ունեցան նաեւ «Հրաշք» մարզախաղերու երկրորդ հանգրուանի մրցումները` Գիւմրիէն եւ Երեւանէն յատուկ խնամքի կարօտ 92 պատանիներու համար:
Ֆութպոլ
Հարաւային Ամերիկա – Թիֆլիս 2-1
Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ – Աւստրալիա 1-1
Լոնտոն – Սուրիա 3-0
ՀՄԸՄ – Ֆրանս – Երուսաղէմ 2-1
Ֆութսալ Տղաք
Հարաւային Ամերիկա – Քանատա 6-1
Ֆութսալ Աղջիկներ
Աւստրալիա – Հարաւային Ամերիկա 2-1
ՀԱՍԿ – Քանատա 8-0
Ծովափի Վոլիպոլ
ՀԱՍԿ (1) – ՀԱՍԿ (3) 2-1
ՀԱՍԿ (2) – Քանատա 2-0
Պասքեթպոլ Տղաք
Արեւելեան Միացեալ Նահանգներ (2) – ՀԱՍԿ 71-29
Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ – Լիբանան 69-32
Արեւելեան Միացեալ Նահանգներ (1) – Աւստրալիա 43-18
ՀՄԱԿ – Սուրիա 65-38
Պասքեթպոլ Աղջիկներ
Աւստրալիա (1) – Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ 34-19
Լիբանան – Աւստրալիա (2) – 36-34
Վոլիպոլ Աղջիկներ
ՀԱՍԿ (2) – Հարաւային Ամերիկա 3-0
ՀԱՍԿ (1) – Արցախ 3-0
3×3 Պասքեթպոլ Տղաք
Սուրիա – ՀՄԸՄ-Ֆրանս 13-11
Լիբանան – ՀԱՍԿ (1) 2-0
Լոնտոն – ՀԱՍԿ (2) 12-5
Քանատա – ՀԱՍԿ (3) 2-0
3×3 Պասքեթպոլ Աղջիկներ
Աւստրալիա – Սուրիա 2-0
Լիբանան (2) – Լիբանան (1) 2-0
Ճատրակ
Առաջին երկու հանգրուանի մրցումներէն ետք (ընդամէնը եօթը հանգրուան), 28 մասնակիցներու ընդհանուր դասաւորումը առայժմ կը ներկայացնէ հետեւեալ պատկերը.
1.- Արշիլ Առաքելեան (ՀԱՍԿ) 2 կէտ
2.- Աշոտ Օկանեսով (Թիֆլիս) 2 կէտ
3.- Մարտիկ Փիլոյին (ՀԱՍԿ) 2 կէտ
4.- Յակոբ Մայք (Սուրիա) 2 կէտ
5.- Հայկ Թենպէլեան (Լիբանան) 2 կէտ
6.- Դրօ Զէյթլեան (Լիբանան) 2 կէտ
7.- Յակոբ Թերզեան (Լիբանան) 1,5 կէտ
8.- Տանիէլ Քէչեան (Հարաւային Ամերիկա) 1,5 կէտ
Լող
(Առաջին օրուան արդիւնքներ)
1.- Իկնասիօ Մէյոյեան (Հարաւային Ամերիկա) 00.28.77
2.- Կարէն Չարլասեան (Աւստրալիա) 00.30.13
3.- Ռուբէն Ստեփանեան (ՀԱՍԿ) 00.32.48
50 մեթր ազատ լող – Աղջիկներ
1.- Զարինէ Համամճեան (ՀԱՍԿ) 00.33.56
2.- Լիլիթ Յովակիմեան (Լոնտոն) 00.34.51
3.- Լիանա Եփրեմեան (ՀԱՍԿ) 00.37.96
50 մեթր կռնակի վրայ – Տղաք
1.- Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն) 00.51.26
50 մեթր կռնակի վրայ – Աղջիկներ
1.- Լիլիթ Յովակիմեան (Լոնտոն) 00.46.03
200 մեթր ազատ ոճ – Տղաք
1.- Կարէն Չարլասեան (Աւստրալիա) 03.05.37
2.- Վարանդ Ճամպազեան (Աւստրալիա) 03.56.00
100 մեթր թիթեռնիկ – Տղաք
1.- Իկնասիօ Մէյոյեան (Հարաւային Ամերիկա) 01.07.09
100 մեթր թիթեռնիկ – Աղջիկներ
1.- Լիլիթ Յովակիմեան (Լոնտոն) 03.38.28
200 մեթր կռնակի վրայ են Տղաք
1.- Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն) 04.32.45
800 մեթր ազատ ոճ – Տղաք
1.- Քրիստոֆըր Անդրէասեան (Լոնտոն) 00.51.26
100 մեթր կուրծքի վրայ – Տղաք
1.- Ռուբէն Ստեփանեան (ՀԱՍԿ) 01.46.18
2.- Վարանդ Ճամպազեան (Աւստրալիա) 02.00.13
Աթլեթիզմ
100 մեթր վազք – Տղաք
1.- Ռոպերթ Կէօքճեան (Աւստրալիա) 11.6
2.- Մարթին Տատայեան (Արցախ)11.8
3.- Սիմոն Փաչանեան (Լիբանան) 12.3
100 մեթր վազք – Աղջիկներ
1.- Լէա Պուտագեան (Լիբանան) 13.3
2.- Լինա Քոչարեան (Արցախ) 13.4
3.- Գալին Գալինսկի (Արցախ) 13.5
800 մեթր վազք – Տղաք
1.- Մարթին Տատայեան (Արցախ) 2.14.1
2.- Տերիք Կարապետեան (Աւստրալիա) 2.27.6
3.- Նարպէյ Բժշկեան (Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ) 2.30.0
800 մեթր վազք- Աղջիկներ
1.- Գալին Գալինսկի (Արցախ) 2.46.2
2.- Անայիս Սարգիսեան (Աւստրալիա) 2.53.3
3.- Փաթիլ Ասատուրեան (Լիբանան) 2.59.0
1500 մեթր վազք – Տղաք
1.- Միկել Խանճեան (Լիբանան) 5.25.9
2.- Նարպէյ Բժշկեան (Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ) 6.12.2
3.- Արմէն Եղիայեան (Լիբանան) 7.35.6
1500 մեթր – Աղջիկներ
1.- Փաթիլ Ասատուրեան (Լիբանան) 6.49.0
2.- Անայիս Սարգիսեան (Աւստրալիա) 7.03.2
3.- Ալիք Քէշիշեան (Լիբանան) 7.22.5
3000 մեթր վազք- Տղաք
1.- Ռոպերթ Կէօքճեան (Աւստրալիա) 13.00
2.- Նարպէյ Բժշկեան (Արեւմտեան Միացեալ Նահանգներ) 13.02
3.- Քարլոս Թոմաս (Լիբանան) 13.48
3000 մեթր վազք – Աղջիկներ
1.- Քանտելա Աքսարլեան (Հարաւային Ամերիկա)16.04.00
2.- Քամիլա Օհանեան (Հարաւային Ամերիկա) 16.32.00
3.- Ռոմինա Յովհաննէսեան (Հարաւային Ամերիկա) 16.45.00
5000 մեթր վազք – Տղաք
1.- Քրիս Կիւլիւմեան (Աւստրալիա) 20.52
2.- Արմէն Եղիայեան (Լիբանան) 25.23
5000 մեթր վազք – Աղջիկներ
1.- Դալար Պալեան (Ամման) 27.40
Գունտ նետել – Տղաք
1.- Ռաֆայէլ Քամել (Պաղտատ) 9.28
2.- Զոհրապ Պետրոսեան (Պաղտատ) 8.95
3.- Սարգիս Գրիգորեան (Պաղտատ) 8.42
Գունտ նետել – Աղջիկներ
1.- Փաթիլ Ասատուրեան (Լիբանան) 6.88 մեթր
2.- Վալերի Նարկիզեան (Լիբանան) 6.72 մեթր
3.- Նանոր Հէյպէլեան (Լիբանան) 6.12 մեթր
Մէկ քայլ ոստում- Տղաք
1.- Ռոպերթ Կէօքճեան (Աւստրալիա) 5.54
2.- Միկել Խանճեան (Լիբանան) 5.32
3.- Էլի Փիլաւճի (Լիբանան) 5.15
Մէկ քայլ ոստում – Աղջիկներ
1.- Լէա Պուտագեան (Լիբանան) 5 մեթր
2.- Լինա Քոչարեան (Արցախ) 4.68 մեթր
3.- Օրօր Տիքիճեան (Լիբանան) 3.95 մեթր
Երեք քայլ ոստում – Տղաք
1.-Պոթիսթա Մայայեան (Հարաւային Ամերիկա) 9.50
Երեք քայլ ոստում – Աղջիկներ
1.- Լէա Պուտագեան (Լիբանան) 10.73
4×100 մեթր դրօշարշաւ – Տղաք
1.- Լիբանան (Արմէն Եղիայեան, Էլի Փիլաւճի, Միկել Խանճեան, Սիմոն Փաչանեան) 52.9
2.- Պաղտատ (Արա Միքայէլեան, Սեւակ Կանաչեան, Զոհրապ Պետրոսեան, Ռաֆայէլ Քամիլ) 1.02.8
4×100 մեթր դրօշարշաւ – Աղջիկներ
1.- Լիբանան (Լէա Պուտագեան, Փաթիլ Ասատուրեան, Սինթիա Նարկիզեան, Օրօր Տիքիճեան) 1.03.9
4×400 մեթր դրօշարշաւ – Տղաք
1.- Լիբանան (Արմէն Եղիայեան, Ժիրայր Գալէմքերեան, Վարդօ Ասատուրեան, Քարլոս Թովմաս) 4.49.2
4×400 մեթր դրօշարշաւ – Աղջիկներ
1.- Լիբանան (Ալիք Քէշիշեան, Վալերի Նարկիզեան, Կալինա Զէյթունլեան, Շանթալ Նարկիզեան) 6.08.9
Ֆութպոլի Անհատական Կարողութեան Մրցումներ
Juggling
1.- Քարլոս Թովմաս (Լիբանան)
2.- Մատթէոս Մունկան (Մարսէյ)
3.- Սեւան Պասմաճեան (Մարսէյ)
Dribbling
1.- Դերենիկ Գրիգորեան (Լոնտոն)
2.- Սեւան Տէրտէրեան (Մարսէյ)
3.- Սեւան Պասմաճեան (Մարսէյ)
Crossbar
1.- Նիկոլաս Հողիքեան (Քանատա)
2.- Սեւան Պասմաճեան (Մարսէյ)
3.- Սեւան Տէրտէրեան (Մարսէյ)
Cross
1.- Քարլոս Թովմաս (Լիբանան)
2.- Դերենիկ Գրիգորեան (Լոնտոն)
3.- Սեւան Տէրտէրեան (Մարսէյ)
Passing Stop The Ball
1.- Դերենիկ Գրիգորեան (Լոնտոն)
2.- Անթոնիօ Պարաթի (Լոնտոն)
3.- Սեւան Տէրտէրեան (Մարսէյ)