Եւրոպական Ֆութպոլ. Եուվենթուս Հանդիսացաւ Ախոյեան. Անգլիոյ Ախոյեանին Անունը` Ցարդ Անորոշ

Եուվենթուսի յաղթական մարզիկները

Նախորդ շաբաթավերջին տեղի ունեցած եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան ծիրին մէջ, Իտալիոյ ախոյեանին անունը յստակացաւ` նկատի ունենալով, որ Ինթեր Միլան 4-2 արդիւնքով պարտութեան մատնեց տիտղոսին երկրորդ թեկնածու նկատուող Ա. Սէ. Միլանը:

Պարագլուխի դիրքը գրաւող Եուվենթուս, որ 2-0 արդիւնքով յաղթական վերադարձաւ Քալիարիի դաշտէն, հանդիսացաւ ախոյեան` աւարտէն մէկ հանգրուան առաջ:

Եուվենթուս, որ ցարդ անպարտելի է, իր արձանագրած այս յաղթանակէն ետք ունեցաւ 81 կէտ, իսկ Ա. Սէ. Միլան ունի 77 կէտ:

Ինչ կը վերաբերի Անգլիոյ, ախոյեանին անունը պիտի վճռուի 38-րդ եւ վերջին հանգրուանին` նկատի ունենալով, որ պարագլուխի դիրքը գրաւող Մանչեսթըր Սիթի եւ երկրորդ դիրքին վրայ գտնուող Մանչեսթըր Եունայթըտ յաղթանակներ արձանագրեցին` յաջորդաբար պարտութեան մատնելով Նիւքասըլը (2-0) եւ Սուանզին (2-0):

Վերջին հանգրուանի մրցումներուն, Սիթի պիտի հիւրընկալէ Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզը, իսկ Եունայթըտ հիւրը պիտի ըլլայ Սանտըրլենտի:

Ստորեւ` շաբաթավերջի մրցումներուն արդիւնքները.

 

ԱՆԳԼԻԱ. 37-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ
Արսենալ – Նորուիչ 3-3
Նիւքասըլ – Մանչեսթըր Սիթի 0-2
Ասթոն Վիլա – Թոթենհամ 1-1
Պոլթըն – Ուեսթ Պրոմուիչ 2-2
Ֆուլհեմ – Սանտըրլենտ 2-1
Քուինզ Փարք Ռէյնճըրզ – Սթոք 1-0
Վուլվզ – Էվըրթըն 0-0
Մանչեսթըր Եունայթըտ – Սուանզի 2-0
ԴԱՍԱՒՈՐՈՒՄ ԿԷՏ
1.- Մանչեսթըր Սիթի 86 (90-27)
2.- Մանչեսթըր Եունայթըտ 86 (88-33)
3.- Արսենալ 67 (71-47)
 

ՔԱԼՉԻՕ. 37-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

Լեչէ – Ֆիորենթինա 0-1
Ա. Էս. Ռոմա – Քաթանիա 2-2
Սիենա – Փարմա 0-2
Աթալանթա – Լացիօ Ռոմա 0-2
Պոլոնիա – Նափոլի 2-0
Նովարա – Սեսենա 3-0
Փալերմօ – Քիեւօ 4-4
Ուտինեզէ – Ճենովա 2-0
Քալիարի – Եուվենթուս 0-2
Ինթեր Միլան – Ա. Սէ. Միլան 4-2
ԴԱՍԱՒՈՐՈՒՄ ԿԷՏ
1.- Եուվենթուս 81 (65-19)
2.- Ա. Սէ. Միլան 77 (72-32)
3.- Ուտինեզէ 61 (50-35)
 

ՍՊԱՆԻԱ. 37-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

Աթլեթիքօ Պիլպաօ – Կեթաֆէ 0-0
Աթլեթիքօ Մատրիտ – Մալակա 0-0
Պարսելոնա – Էսփանիոլ 4-0
Կրանատա – Ռէալ Մատրիտ 1-2
Մայորքա – Լեվանթէ 1-0
Օսասունա – Ռէալ Սոսիետատ 1-0
Սեւիլլա – Ռայօ Վայեքանօ 5-2
Սփորթինկ Խիխոն – Ռէալ Պեթիս 2-1
Վալենսիա – Վիարէալ 1-0
Ռէալ Սարակոսա – Ռասինկ Սանթանտեր 2-1
ԴԱՍԱՒՈՐՈՒՄ ԿԷՏ
1.- Ռէալ Մատրիտ 97 (117-31)
2.- Պարսելոնա 90 (112-27)
3.- Վալենսիա 61 (59-43
 

ՊՈՒՆՏԸՍԼԻԿԱ. 34-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ

Քէօլն – Պայէրն Միւնիխ 1-4
Օկզպուրկ – Համպուրկ 1-0
Պորուսիա Տորթմունտ – Ֆրայպուրկ 4-0
Հանովըր-96 – Քայզըրսլաութըրն 2-1
Հերթա Պերլին – Հոֆընհայմ 3-1
Մայնց-05 – Մէօնշընկլատպախ 0-3
Նիւրեմպերկ – Պայէր Լեւերքուզըն 1-4
Շթութկարթ – Վոլֆսպուրկ 3-2
Վերտըր Պրեմըն – Շալքէ 2-3
ԴԱՍԱՒՈՐՈՒՄ ԿԷՏ
1.- Պորուսիա Տորթմունտ 81 (80-25)
2.- Պայէրն Միւնիխ 73 (77-22)
3.- Շալքէ 64 (74-44)