Եւրոպական Ֆութպոլ

Այսօր` Պարսելոնա-Վալենսիա
Վաղը Մխիթարեանի Առաջին Մրցո՞ւմը`
Ա.Էս.Ռոմայի Հետ

Այս շաբաթավերջին տեղի ունենալիք եւրոպական ֆութպոլի ախոյեանութեան ծիրին մէջ պիտի կատարուին շարք մը հետաքրքրական ճակատումներ:

Նշենք, որ նախորդ շաբաթավերջին ախոյեանութեան մրցումներ չկատարուեցան` եւրօ-2020-ի ֆութպոլի ախոյեանութեան մրցումներուն պատճառով:

Սպանիոյ մէջ, այսօր բաւական հետաքրքրական ճակատում մը կը խոստանայ ըլլալ Պարսելոնա-Վալենսիա հանդիպումը:

Վաղը` կիրակի, շատ հաւանական է, որ Հայաստանի ֆութպոլի ազգային հաւաքականին միջնապահ Հենրիխ Մխիթարեան, իր առաջին մրցումը կատարէ իր նոր ակումբին` Ա.Էս.Ռոմայի հետ (Սասուոլոյի դէմ):

Ստորեւ` շաբաթավերջի մրցումներուն յայտագիրը (Ժամերը` Պէյրութի ժամակացոյցով. փակագիծերուն մէջ` անոնց գրաւած դիրքերը).

ԱՆԳԼԻԱ. 5-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.-

ԱՅՍՕՐԺԱՄ
Լիվըրփուլ (1) – Նիւքասըլ (14)14:30
Պրայթըն (16) – Պըրնլի (12)17:00
Մանչեսթըր Եունայթըտ (8) – Լայսթըր Սիթի (3)17:00
Շեֆիլտ Եունայթըտ (10) – Սաութհեմբթըն (13)17:00
Թոթենհամ (9) – Քրիսթալ Փալաս (4)17:00
Վուլվզ (17) – Չելսի (11)17:00
Նորուիչ (19) – Մանչեսթըր Սիթի (2)19:30
ՎԱՂԸ 
Պուրնըմաութ (15) – Էվըրթըն (6)16:00
Ուաթֆորտ (20) – Արսենալ (5)18:30
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ 
Ասթոն Վիլա (18) – Ուեսթ Համ (7)22:00

ՍՊԱՆԻԱ. 4-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.-

ԱՅՍՕՐ 
Ռէալ Մատրիտ (5) – Լեվանթէ (4)14:00
Լեկանես (20) – Վիարէալ (16)17:00
Ռէալ Սոսիետատ (13) – Աթլեթիքօ Մատրիտ (1)19:30
Պարսելոնա (8) – Վալենսիա (10)22:00
ՎԱՂԸ 
Էյպար (18) – Էսփանիոլ (19)13:00
Ալաւես (7) -Սեւիլլա (3)15:00
Սելթա Վիկօ (11) – Կրանատա (9)17:00
Ռէալ Վայատոլիտ (12) – Օսասունա (6)19:30
Ռէալ Պեթիս (15) – Կեթաֆէ (17)22:00

ԻՏԱԼԻԱ. 3-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.-

ԱՅՍՕՐ 
Ֆիորենթինա (16) – Եուվենթուս (3)16:00
Նափոլի (13) – Սամտորիա (20)19:00
Ինթեր Միլան (1) – Ուտինեզէ (10)21:45
ՎԱՂԸ 
Ճենովա (7) – Աթալանթա (12)13:30
Պրեշիա (14) – Պոլոնիա (4)16:00
Փարմա (8) – Քալիարի (17)16:00
ՍՓԱԼ (18) – Լացիօ Ռոմա (6)16:00
Ա.Էս.Ռոմա (15) – Սասուոլօ (11)19:00
Վերոնա (5) – Ա.Սէ.Միլան (9)21:45
ԵՐԿՈՒՇԱԲԹԻ 
Թորինօ (2) – Լեչէ (19)21:45

ԳԵՐՄԱՆԻԱ. 4-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.-

ԱՅՍՕՐ 
Քէօլն (14) – Մէօնշընկլատպախ (8)16:30
Իւնիոն Պերլին (11) – Վերտըր Պրեմըն (13)16:30
Մայնց-05 (18) – Հերթա Պերլին (17)16:30
Պորուսիա Տորթմունտ (5) – Պայէր Լեւերքուզըն (4)16:30
Օկզպուրկ (16) – Այնթրախթ Ֆրանքֆորթ (7)16:30
Լայփցիկ (1) – Պայէրն Միւնիխ (2)19:30
ՎԱՂԸ 
Հոֆընհայմ (10) – Ֆրայպուրկ (6)16:30
Փատերպորն (15) – Շալքէ (9)19:00

ՖՐԱՆՍԱ. 5-ՐԴ ՀԱՆԳՐՈՒԱՆ.-

ԱՅՍՕՐ 
Փարիզ Սեն Ժերմեն (1) – Սթրազպուրկ (17)18:30
Տիժոն (20) – Նիմ (15)21:00
Պորտօ (11) – Մես (14)21:00
Մոնփելիէ (13) – Նիս (3)21:00
Պրեսթ (12) – Ռենն (2)21:00
ՎԱՂԸ 
Նանթ (7) – Ռեմ (6)16:00
Սենթ Էթիեն (16) – Թուլուզ (9)18:00
Մոնաքօ (19) – Մարսէյ (8)22:00
Share This Article
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)