ՀՄԸՄ ԼԵՎԱՄ 2018/2019 Տարեշրջան. Պասքեթպոլի Մրցումներուն Արդիւնքները Եւ Դասաւորումը

ՀՄԸՄ-ի Լիբանանի Շրջանային վարչութեան ԼԵՎԱՄ-ի յանձնախումբին կազմակերպած 2018-2019 տարեշրջանի պասքեթպոլի մրցաշարքը տեղի ունեցաւ 22 մարտէն մինչեւ 7 ապրիլ, Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարանի «Տոքթ. Ատրինէ Գարագաշեան» սրահին մէջ մրցաշարքին եզրափակիչ աւարտական մրցումները տեղի ունեցան նախորդ շաբաթավերջին:

Մրցումները եղան տղոց երկու դասակարգերու, իսկ աղջկանց` մէկ: Մրցումներուն մասնակցեցան Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարանը, Հայ կաթողիկէ Ս. Խաչ-Հարպոյեան վարժարանը, Հայ կաթողիկէ Մեսրոպեան բարձրագոյն վարժարանը, Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճը, Ազգային միացեալ վարժարանը, Ազգային Յառաջ-Գ. Կիւլպէնկեան վարժարանը, Հայ աւետարանական քոլեճը, Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարանը եւ Ռաուտայի Մխիթարեան վարժարանը:

Մրցումներու աւարտին մրցանակաբաշխութիւնները կատարեցին ՀՄԸՄ-ի Լիբանանի Շրջանային վարչութեան ԼԵՎԱՄ-ի ներկայացուցիչ Սեւակ Աբրահամեան, Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարանի տնօրէն Փաուլա Եղիայեան եւ Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարանի տնօրէն Մարալ Տէյիրմէնճեան:

Մրցումները կատարուեցան Լիբանանի պասքեթպոլի ֆետերասիոնին գլխաւորութեամբ, իսկ աւարտական տղոց մրցումին գլխաւոր իրաւարարն էր Մարուան Էկոն:

Ստորեւ կը ներկայացնենք աւարտական մրցումներու ամբողջական արդիւնքները եւ դասաւորումը.-

Չորեքշաբթի, 3 ապրիլ 2019-ին
Տղաք 2001/2002/2003` Ազգային Յառաջ-Գ. Կիւլպէնկեան վարժարան – Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 50 – 22

Ուրբաթ, 5 ապրիլ 2019-ին
Աղջիկներ` Ազգային միացեալ վարժարան – Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 22 – 50
Տղաք 2004/2005/2006 Կիսաւարտական` Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան – Ազգային միացեալ վարժարան 87-32
Տղաք 2004/2005/2006 Կիսաւարտական` Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ – Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 64 – 45

Շաբաթ, 6 ապրիլ 2019-ին
Աղջիկներ` Հայ կաթողիկէ Մեսրոպեան բարձրագոյն վարժարան-Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 38 – 23
Տղաք 2004/2005/2006 Երրորդ դիրքի մրցում` Ազգային միացեալ վարժարան-Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 30 – 40
Տղաք 2001/2002/2003 Կիսաւարտական` Հայ կաթողիկէ Ս. Խաչ-Հարպոյեան վարժարան – Ազգային Յառաջ-Գ. Կիւլպէնկեան վարժարան 60 – 49
Տղաք 2001/2002/2003 Կիսաւարտական` Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան – Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 64 – 30

Կիրակի, 7 ապրիլ 2019-ին
Տղաք 2001/2002/2003 Երրորդ դիրքի մրցում` Ազգային Յառաջ-Գ. Կիւլպէնկեան վարժարան-Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան 46 – 29
Աղջիկներ աւարտական` Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ-Հայ կաթողիկէ Մեսրոպեան բարձրագոյն վարժարան 65 – 57
Տղաք 2004/2005/2006 աւարտական` Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան – Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ 64 – 38
Տղաք 2001/2002/2003 աւարտական` Հայ կաթողիկէ Ս. Խաչ-Հարպոյեան վարժարան – Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան 57 – 78

Ընդհանուր դասաւորում

ԱՂՋԻԿՆԵՐ
1.- Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ
2.- Հայ կաթողիկէ Մեսրոպեան բարձրագոյն վարժարան
3.- Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան

Լաւագոյն սքորըր` Փաթիլ Ասատուրեան (Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ)
Լաւագոյն ռիպաունտըր` Մարիան Գլընճեան (Հայ կաթողիկէ Մեսրոպեան բարձրագոյն վարժարան)
Լաւագոյն էսիսթ` Մարի-Ռոզ Տաղլեան (Հայ կաթողիկէ Մեսրոպեան բարձրագոյն վարժարան)

2001 / 2002 / 2003 ՏՂԱՔ
1.- Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան
2.- Հայ կաթողիկէ Ս. Խաչ Հարպոյեան վարժարան
3.- Ազգային Յառաջ – Գ. Կիւլպէնկեան վարժարան

Լաւագոյն սքորըր` Վարագ Գոշոյեան (Ազգային Յառաջ-Գ. Կիւլպէնկեան վարժարան)
Լաւագոյն ռիպաունտըր` Վարագ Գոշոյեան (Ազգային Յառաջ-Գ. Կիւլպէնկեան վարժարան)
Լաւագոյն էսիսթ` Արի Աւետիս (Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան)

2004 / 2005 / 2006 ՏՂԱՔ
1.- Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան
2.- Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ
3.- Հայ աւետարանական կեդրոնական բարձրագոյն վարժարան

Լաւագոյն սքորըր` Մայք Քէօշկէրեան (Ազգային Եղիշէ Մանուկեան քոլեճ)
Լաւագոյն ռիպաունտըր` Գարլօ Ահարոնեան (Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան)
Լաւագոյն էսիսթ` Վարագ Պալապանեան (Համազգայինի Մ. եւ Հ. Արսլանեան Ճեմարան)

ՀՄԸՄ-Ի ԼԵՎԱՄ-Ի ՅԱՆՁՆԱԽՈՒՄԲ

 

 

Share This Article
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)